Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Most Popular

حمامحمام
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۰:۱۰مبلمان385 تومان
طرفدار دکوراسیون داخلی منزل سیاه و سفید هستید ؟ ما مجموعه ای از اتاق های تک رنگ ...

فرهنگی

بازار جنوب - به همت اداره کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی راهی مدارس این استان شد.

طی آیینی با حضور مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان، کامرانی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری استان ، قویدل مدیرکل آموزش و پرورش استان تجهیزات ورزشی و بهداشتی بین مدارس در سراسر استان توزیع شد.

هاشمی در این آیین اظهار کرد : اقلام تهیه شده ورزشی شامل میله والیبال ، دروازه فوتسال، میله بدمینتون و میز تنیس  روی میز می باشد که امروز بین مدارس سراسر استان توزیع شد.

به گفته وی ، تجهیزات ورزشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان بین مدارس سراسر استان توزیع شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین ابراز داشت : تقویت روحیه ورزشی و رعایت بهداشت یکی از برنامه‌های مهمی است که سند تحول بنیادین در تربیت زیستی و بدنی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

هاشمی خاطرنشان کرد : این اقلام با هدف رعایت عدالت و رفاه حال دانش آموزان، ایجاد روحیه نشاط و خدمات رسانی هرچه گسترده تر به این افراد انجام می شود.

کامرانی نیز در این آیین ضمن قدردانی از ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس هرمزگان به جهت تامین اقلام ورزشی و بهداشتی برای مدارس استان اظهار کرد : بایستی در این حوزه ها در استان بیش از پیش کار شود ودر استعداد یابی ها بیشتر فعالیت انجام داد.

وی همچنین گفت : امیدواریم توزیع اقلام ورزشی بتواند در حوزه ورزش، استعدادیابی ها و کمک به جامعه ورزشی و جوانان تحولی عظیم ایجاد نماید.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری استان با بیان اینکه در حوزه های ورزشی دریایی بایستی بیشتر کار شود ، افزود : نگاه استانداربه ورزش و آموزش و پرورش نگاه ویژه ای است ، تمام توانمان را برای خدمت به جوانان گذاشته ، برنامه های خوبی در حوزه آموزش و پرورش داریم .

کامرانی در پایان تصریح کرد : بایستی خودمان رابرای کارهای بزرگ در حوزه ورزش و آموزش و پرورش استان آماده کنیم و این کارها تنها با تلاش و کوشش برای آینده سازان این مرزو بوم اتفاق خواهد افتاد.

قویدل نیز در حاشیه آیین توزیع اقلام ورزشی و بهداشتی اظهار کرد : این توزیع در راستای اجرایی کردن سند تحول بنیادین در استان بوده و حدود ۳۰ هزار قلم کالای بهداشتی و۲۵۰ قلم وسایل ورزشی در۲۲ منطقه بین دانش آموزان توزیع می شود.

وی ، با بیان اینکه در سراسر مناطق توزیع اقلام را داریم، افزود: در راستای توسعه عدالت آموزشی ، مناطقی که کمبودهای بیشتری دارند را در اولویت قرار دادیم.

گفتنی است ، اداره کل نوسازی مدارس استان هرمزگان از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون ۱۱ سالن ورزشی ویژه دانش آموزان دختر و پسر در مدارس این استان را احداث کرده است و همچنین ساخت ۸ سالن ورزشی دیگر در فضاهای آموزشی این استان را در دست اجرا دارد.

انتهای پیام/

بازار جنوب/کشت نهال حرا با همکاری جوامع محلی درسواحل هرمزگان از آذرماه آغاز می شود.

بازار جنوب  / خورشید گرم و درخشان جنوب تازه سر از افق نیلگون و زیبای خلیج فارس بیرون آورده بودکه به اتفاق  رئیس روابط عمومی منطقه خلیج فارس به سمت مرکز انتفال نفت قطب آباد حرکت کردیم.

بازار جنوب/ پرویز سالاری ،مدیر دفتر دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان در یاداشتی نوشت :با توجه به اهمیت وحدت امت اسلامی ، تاکیدات فراوانی در آیات و روایات بر حفظ وحدت و اجتناب از تفرقه از طرف خداوند متعال و همچنین پیامبر اسلام (ص) به مسلمانان شده است از جمله اینکه خداوند در آیه 103 سوره آل عمران می فرماید:

" واعتَصِمُوا بِحَبلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرقُوا واذکُرُوا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم اِذکُنتُم اَعداءً فَالَّفَ َبَینَ قُلُوبِکُم فَاصبَحتُم بِنِعمَتِهِ اِخوَاناً وَ کُنتُم عَلَی شَفَا حُفرَهٍ مِنَ النّارِ فَانقَذَکُم مِنهَا کَذالِکَ یُبَیِّنُ اللّهُ لَکُم آیَاتِهِ لَعَلّکُم تَهتَدُونَ ".

" و همگی به ریسمان خدا{قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) چنگ زنید،و پراکنده و گروه گروه نشوید، و نعمت خدا را بر خود یاد کنید آن گاه که (پیش از بعثت پیامبر و نزول قرآن ) با یکدیگر دشمن بودید ، پس میان دل های شما پیوند و الفت برقرار کرد، در نتیجه به رحمت و لطف او با هم برادر شدید، و بر لب گودالی از آتش بودید ، پس شما را از آن نجات داد، خدا اینگونه نشانه های (قدرت،لطف و رحمت ) خود را برای شما روشن می سازد تا هدایت شوید."

انقلاب اسلامی با وحدت و همدلی اقشار و طوایف مختلف محقق شد و منجر به وحدت ملل مسلمانان شد. این وحدت و همراهی مردم با یکدیگر علیه طاغوت و سلطه های اشغالگران و استعمار موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد. از سوی دیگر دشمنان به دو روش تحریک تعصبات فرقه ای یا شیعه و سنی و تقویت تعصب نژادی و قومی و طایفه ای یا ملی گرایی درصدد جلوگیری از وحدت رو به رو شد و نوپای ملت های اسلامی برآمدند که در این رابطه بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ،امام خمینی (ره) در واکنش به این سیاست خصمانه فرمودند:" از ملی گرایی خطرناک تر و غم انگیزتر،ایجاد اختلاف بین اهل سنت و جماعت با شیعیان و القای تبلیغات فتنه انگیز و دشمن ساز بین برادران اسلامی است". بنابراین برای خنثی کردن این توطئه دشمنان فاصله زمانی میان 12 ربیع الاول که سالروز ولادت پیامبر اسلام (بنابر روایات اهل سنت) تا 17 ربیع الاول (بنابر روایات شیعه) با عنایت امام خمینی (ره) را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند.

در شرایطی که دشمنان اسلام تمام تلاش خود را برای مبارزه با اسلام به کار بسته و آشکارا اعلام می کنند که " جهان اسلام در قرن بیست و یکم یکی از مهمترین میدان های زورآزمایی سیاست خارجی آمریکاست"و "تقابل اصلی آینده جوامع بشری برخورد فرهنگ اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ غربی است" تاکید بر مسائل اختلافی و تفرقه میان اهل سنت و شیعه کار منطقی و عقلانی نیست.

هفته وحدت در حقیقت نگاهی وحدت آفرین به همه مشترکات موجود در جهان اسلام و مسلمانان دارد.

سیره ی ائمه معصومین (ع) تاکید بر وحدت و تفرقه را به سود غیرمسلمانان دانسته اند منظور از وحدت این است که مسلمین در یک صف واحد در مقابل کفر و استکبار بایستند حضرت امام خمینی (ره) یک روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی 23 بهمن 57 و 29 مرداد58 هم ، در پیامی به اهالی کردستان می گوید "خیلی از وهابی ها و سلفی ها با دلارهای نفتی آمریکا تغذیه می شوند" در جامعه ی ولایی ایران وحدت یک تاکتیک نیست بلکه یک استراتژی است پاسخ به تهدید دشمن زمانی امکان پذیر است که نیروهای معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران واحد و قوی با هرنوع سلیقه ای پشت سر ولایت فقیه حرکت کنند .تفرقه همان داستان قدیمی تفرقه بیانداز حکومت کن است همان داستان قدیمی روباه پیرمکار انگلیس (تفرقه بیانداز حکومت کن )، همان درد و بلای عمده ای که از قدیم در جان ملت ها می افتد ،دشمن همیشه درصدد است تفرقه ایجاد کند ،اگر موفق نشد تفرقه ایجاد کند، شایعه ایجاد تفرقه در جامعه پخش می کند.

مقام معظم رهبری در همین ارتباط در دیدار جمعی از روحانیون فرمودند" پیداست که مسئله ی اختلاف برای دشمن خیلی اهمیت دارد ، شما باید نقطه ی مقابل دشمن حرکت کنید این خدمتی است که دشمن به ما می کند، دشمن به ما نشان می دهد که روی این نقطه حساس است درواقع معلوم می شود که ما بایستی روی این نقطه متمرکز شویم البته نسبت به رفتار دشمن عکس العملی و انفعلالی حرکت نمی کنیم ، یک تجزیه و تحلیل انفرادی وخردمندانه است."

امنیت و عظمت امروز کشور در برابر قدرت های استکباری مدیون رهبری های حضرت امام (ره) ، خلف صالح اش مقام معظم رهبری و حضور  اقشار و اقوام مختلف ایرانی در همه ی صحنه ها و میادین است.

امروز مردم باید آثارکارآمدی نظام ببینند مهمترین چالش امروز ما جنگ رسانه ای است که دشمن استکباری با محوریت عربستان سعودی ، اسرائیل،منافقین ، سلطنت طلب ها و تجزیه طلب ها در اروپا قرارگاه رسانه ای ایجاد کرده اند که بطور شبانه روزی در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای مشغول بمباران رسانه ای هستند.

تلاش و برنامه ریزی رسانه ای آمریکا برای ایجاد تفرقه و نفوذدادن افراد آلوده به ساختار نظام و بدنبال یاس و ناامیدی نسل امروز است .

بیانات دقیق و هوشمندانه مقام معظم رهبری در خصوص حوادث اخیر بار دیگر نقشه های شوم  دشمنان که با ایجاد صحنه های فتنه انگیزی گروهک های منافقین، تجزیه طلب های جنایتکار که از همان آغاز انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی ، فتنه تفرقه افکنانه 88 تماما با انگیزه مقابله با ایران واحد و قوی و تجزیه این سرزمین یکتاپرستی و نظام جمهوری اسلامی بودند برملا ساخت، در این میان وقت آن است که خواص ،ضمن توجه به وظایف خود رهنمودهای مقام معظم رهبری را تبیین کنند و در راستای تحقق آنها اقدام عملی در دستور کار قرار داده و موضع خود را در ارتباط با حوادث اخیر روشن کنند.

مولفه بزرگ امنیتی و قدرت کشور اطاعت از ولایت فقیه گفتمان امام و رهبری و حضوراقشار،اقوام و مذاهب مختلف ایرانی در صحنه است همانطور که مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اعلام کرده اند کلید حل مشکلات کشور حفظ روحیه انقلابی ،انسجام ملی و استفاده از ظرفیت های داخلی بویژه جوانان عزیز این مرز و بوم است.

 انتهای پیام/

 

هرمزگان/ بازار جنوب- فعالیتهای مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پیام مخابرات هرمزگان با حضور مهدی حیدری مدیر مخابرات منطقه،حسین محسنی رئیس هیئت مدیره باشگاه ،کامران عامری مدیر مالی و پشتیبانی،حراست و بازرسی و جمعی از همکاران از سرگرفته شد.

 

بازار جنوب/  مدیرکل بهزیستی هرمزگان با حضور در دفترکار محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی هرمزگان از همکاری ، همراهی و حمایت های ویژه وی قدردانی کرد.

بازار جنوب/استاندار هرمزگان آب و آموزش را شایع‌ترین مشکل استان هرمزگان دانست و از رشد ۶۰۰ درصدی پروژه‌های آبرسانی استان هرمزگان خبر داد.

مهدی دوستی در نماز جمعه اهل سنت روستای قلات پایین از توابع بخش مرکزی شهرستان بندرعباس با اشاره به وحدت حاکم بین شیعه و سنی در منطقه گفت: ما موظف هستیم با اعمال و رعایت عدالت در توزیع امکانات و خدمات بر وحدت حاکم در منطقه صحه بگذاریم و کاری نکنیم که خدشه‌ای به این وحدت دشمن شکن وارد شود.
وی بیان‌کرد: معمولا دشمنان نسبت به آن چیزی که وجود دارد طمع می‌کنند و تلاش آن‌ها برای از بین بردن وحدت بین شیعه و سنی در کشور نشان از وجود و عینی بودن این مسئله در جامعه است که ما نیز با عملکرد خود وظیفه داریم آن را حفظ و تقویت کنیم.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تاکید‌کرد: آب و آموزش مشکل شایع ما در کل استان است و ما حتی در مرکز استان هم شاهد وجود این  مشکل هستیم و خوشبختانه با پیگیری‌ها و همراهی‌های هر پنج نماینده استان در مجلس، عدد و رقم و اعتبارات خوبی در استان به مسئله آب اختصاص پیدا کرده است.
مهندس دوستی تصریح‌کرد: در حال حاضر با تلاش‌هایی که صورت پذیرفته است  پروژه‌های آبرسانی در استان رشد ۶۰۰ درصدی داشته است که در دو حوزه تامین آب از طریق آبشیرین‌کن‌ها  و احداث خطوط انتقال تقسیم بندی می‌شود و امیدواریم تا انتهای امسال مردم نمونه‌های مشخص تلاش‌ها را مشاهده کنند.
وی با قول مساعد برای حل مشکل  آب  و آموزش روستای قلات پایین خاطرنشان‌کرد: لازم است فرماندار بندرعباس مسائل و مشکلات منطقه را جمع بندی کند تا با بررسی دقیق و برنامه‌ریزی  اتفاقات مبارکی برای مردم رقم بخورد و مشکلات مرتفع شود.

 

هرمزگان/ بازار جنوب- نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: غربی‌ها بازی مسخره‌ای را در پیش گرفته‌اند و سعی می‌کنند ایران را در مسئله برجام مقصر جلوه دهند‌.

 بازار جنوب/ رئیس کل دادگستری هرمزگان از آزادی یک نفر از زندانیان محکوم به قصاص با اجرای پویش «به عشق حسین (ع) می بخشم» در بندرعباس خبر داد.

 بازار جنوب/مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان از آغاز عملیات ایجاد زیرساخت گردشگری به جزیره هرمز خبر داد.

 

 

بازار جنوب / مراسم تجلیل از برترین‌های مسابقات ورزشی خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان برگزار شد.

بازار جنوب / یاشار پوربندری فرزند آرش از همکاران بهره بردارمرکز انتقال نفت قطب آباد در مسابقات کشوری کاراته عنوان سومی این دوره مسابقات راکسب کرد.

IMAGE
IMAGE
۱۰۸۰ پروژه به مناسب دهه فجر در هرمزگان کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهد شد /بزرگترین پارک متانول جهان در پارسیان احداث می‌شود
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
بازار جنوب/ استاندار هرمزگان گفت: به مناسب دهه مبارک فجر ۱۰۸۰ پروژه با اعتبار 364... ادامه مطلب ...
IMAGE
پیام تبریک فرماندار شهرستان بندرعباس به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
محمد مرودی با صدور پیامی آغاز ایام الله دهه فجر و بزرگداشت چهل و چهارمین سالروز... ادامه مطلب ...
IMAGE
انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور شد
چهارشنبه, 12 بهمن 1401
بازار جنوب/استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت... ادامه مطلب ...