Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Most Popular

حمامحمام
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۰:۱۰مبلمان385 تومان
طرفدار دکوراسیون داخلی منزل سیاه و سفید هستید ؟ ما مجموعه ای از اتاق های تک رنگ ...

بازار جنوب/ استاندار هرمزگان گفت: به مناسب دهه مبارک فجر ۱۰۸۰ پروژه با اعتبار 364 هزار میلیارد تومان در استان کلنگ‌زنی و به بهره برداری خواهد رسید.

مهدی دوستی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های ملی و محلی هرمزگان با بیان اینکه افتتاح یا کلنگ‌زنی ۱۰۸۰ پروژه عددی تقریبا بی‌نظیری است افزود: به دلیل ازدیاد پروژه‌ها ممکن است بخشی از آن‌ها در زمان دیگری مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی ادامه داد: به لحاظ تعداد به ترتیب بندرعباس با 200 پروژه، میناب با 144 پروژه وبندرلنگه با 104پروژه و به لحاظ ریالی نیز بندرعباس، جاسک و پارسیان در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.

استاندار هرمزگان در این رابطه بیان کرد: به لحاظ ریالی پروژه های بخش صنعت و معدن ،کشاورزی و منابع طبیعی و مسکن و عمران شهری و به لحاظ تعداد نیز بخش مسکن ،ورزش و جوانان و کشاورزی دارای رتبه های اول تا سوم پروژه های دهه فجر سال جاری در استان هستند.

دوستی با اشاره به مهمترین پروژه های دهه فجر سال جاری تصریح کرد: عملیات اجرایی پارک متانول پارسیان به عنوان بزرگترین پارک متانول جهان در این ایام مبارک آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه هرمزگان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن رتبه دوم کشوری را داردگفت:  عملیات آماده‌‌سازی ۱۹ شهر با در نظرداشتن بیش از ۳۰ هزار واحدمسکونی ویلایی نیز در دستور کار است . همچنین در طرح نهضت ملی مسکن تعهد تخصیص زمین چهارساله تا ۱۱۲ درصد انجام شده است.

دوستی بااشاره به اینکه در حال حاضر به 145 هزار نفر آبرسانی در استان صورت گرفته و شاهد رشد 9 درصدی در این زمینه هستیم اضافه کرد: فاز چهارم ساماندهی فاضلاب شهر بندرعباس با اعتبار ۱۳۰۰ میلیاردتومان در دهه فجر جاری کلنگ زنی خواهد شد.

وی ادامه داد :تاکنون برای این طرح ۲800 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با اشاره به تاسیس اولین هنرستان‌های جوار صنایع کشور در هرمزگان تاکید کرد: علاوه بر هنرستان آبزی پروری، هنرستان پالایش 3و نیم میلیاردتومان و هنرستان فولاد نیز با یک میلیارد تومان تجهیز شدند.

وی در این خصوص افزود: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲۶8 پروژه آموزشی  به پایان رسیده و ۱۲۲۲ کلاس درس به آموزش و پرورش استان تحویل شده است ضمن اینکه عملیات احداث بیش از ۹۸۰ کلاس درس دیگر نیز در این دولت آغاز شده است.

دوستی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه راهسازی گفت :در حوزه راهسازی در مناطق مختلف استان نیزعملکرد قابل قبولی داشتیم و در دهه فجر نیز شاهد بهره‌برداری از چند پروژه در جهت تسهیل تردد و ایمنی سفر مردم به ویژه در محور پشتکوه-بشاگرد خواهیم بود.

وی ادامه داد:گازرسانی بعنوان محور توسعه در نقاط مختلف استان بویژه گاز رسانی به شهرک های صنعتی در دستورکاراست و در ایام مبارک دهه فجر نیزچند پروژه ی گازرسانی به شرق و غرب استان انجام خواهد شد.

استاندار هرمزگان بیان کرد: در حوزه فولاد علاوه بر کلنگ زنی چند طرح در شهر فولادی استان، طرح های توسعه ای شرکت‌های بزرگ فولادی نیز وجود دارد که سبب ارتقاء تولید فولاد در کشور می‌شود.

 وی با اشاره به مهمترین پروژه های بخش بهداشت و درمان استان گفت :چهار پروژه بیمارستانی میناب، مادر و کودک، بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی و بیمارستان ۲۶۴ تختخوابی بندرعباس در حال تکمیل است.

مهدی دوستی با اشاره به پروژه ترمینال مکانیزه غلات در بندرشهید رجایی افزود: در راستای کاهش معطلیِ سوخت‌گیری خودروهای ترانزیتی نیز یک جایگاه عرضه سوخت در بندر شهید رجایی جانمایی شده که برآیند این اقدامات منجر به تسهیل ترانزیت سوخت خواهد شد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه باید نقش و جایگاه بین المللی بندرعباس را در حوزه ترانزیت حفظ کنیم تاکید کرد : لازم بود در راستای تسهیل  فرآیند ترانزیت در گمرکات استان یک سری اصلاحات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری انجام شود که با این اقدامات  ۴۸ ساعت معطلی به حدود ۳ ساعت کاهش یافت.  

وی با اعلام اینکه بندرگاه شهرستان بندرخمیر در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید به ظرفیت معادن گچ بندر خمیر اشاره کرد و افزود:اقتصاد حمل، موجب شده که ظرفیت صادرات را در بسیاری از معادن گچ از دست دهیم و بازارهای مهمی مانند بازار هند را به عمان واگذار کنیم در همین راستا اصلاحاتی انجام شده تا صادرات مواد معدنی خاصه از بندرخمیر تسهیل و تسریع شود.

انتهای پیام/

خبرنگار:آزادکویک

IMAGE
IMAGE
۱۰۸۰ پروژه به مناسب دهه فجر در هرمزگان کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهد شد /بزرگترین پارک متانول جهان در پارسیان احداث می‌شود
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
بازار جنوب/ استاندار هرمزگان گفت: به مناسب دهه مبارک فجر ۱۰۸۰ پروژه با اعتبار 364... ادامه مطلب ...
IMAGE
پیام تبریک فرماندار شهرستان بندرعباس به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
محمد مرودی با صدور پیامی آغاز ایام الله دهه فجر و بزرگداشت چهل و چهارمین سالروز... ادامه مطلب ...
IMAGE
انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور شد
چهارشنبه, 12 بهمن 1401
بازار جنوب/استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت... ادامه مطلب ...