Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Most Popular

حمامحمام
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۰:۱۰مبلمان385 تومان
طرفدار دکوراسیون داخلی منزل سیاه و سفید هستید ؟ ما مجموعه ای از اتاق های تک رنگ ...

بازار جنوب -رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : درایام الله دهه فجر ۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر 5 هزارو 495 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری و کلنگ‌زنی است که برای ۹ هزار نفر می‌تواند اشتغالزایی داشته باشد.

عباس مویدی در جمع خبرنگاران افزود : در ابتدای دولت سیزدهم تا کنون 170هکتار گلخانه به بهره برداری رسیده و بالغ بر 72 درصد اراضی کشاورزی کهبالغ بر 112 هکتار می باشد نیز به آبیاری نوین و تحت فشار مجهز شدند.

ویبا بیان اینکه طی سه سال اخیر 88 هکتار به سطح گلخانه های استان اضافه شده  ادامه داد: در حوزه تولیدات محصولات کشاورزی 3 میلیون و 700 هزار تن تولید محصول کشاورزی ،5/2 تن محصول زراعی و باغی و370 هزار تن محصولات دامی طیوردر استان تولید می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به  کشت آزمایشی 650 هکتار پنبه در جاسک وبرداشت 3تن  محصول وجوابدهی این کشت در استان گفت : صنایع نساجی اشتغال زایی بسیار بالایی دارد از همین رو در بخش راه اندازی  شهر نساجی، در تلاش هستیم باتوجه به میزان اشتغالی آن، کشت پنبه در بخش‌های مختلف استان را توسعه دهیم .

 مویدی تاکید کرد: اگر سد گابریک، سد شریفی و سدیج احداث شود می‌توانیم تولید محصولات استراتژیک در استان را افزایش دهیم و بخش عمده‌ای از نیازها را مرتفع کنیم.

وی همچنین ازاقدام برای اخذ مجوز برای اصلاح و نوسازی باغات خبر دادو افزود: ۱۰۹ واحد تولیدی در استان هرمزگان به دلیل مشکلات مختلف راکد بودند که از این تعداد۳۵ واحد فعال شده و به چرخه تولید بازگشته‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به واحدهای آماده بهره برداری در زمینه صنایع تبدیلی و غذایی ادامه داد: این واحد ها ظرفیت حدود 85 هزار تن محصول را دارندکه با اعتبار 348 میلیارد تومان آماده افتتاح شده که برای بیش از 500 نفر اشتغال مستقیم و 2 هزار نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد خواهد کرد.

  مویدی ابراز کرد:  پایانه صادراتی با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی در نزدیکی گمرک شهید رجایی دست احداث است.

وی از صادرات آبزیان حرام گوشت ،میگو ،فرآورده های کنجدی،پای مرغ و... به مقاصد روسیه ، ایتالیا، کانادا،ترکیه ،افغانستان ،هند و... از هرمزگان خبر داد.

وی از صدور 3 مجوز کارخانه رب گوجه فرنگی در هشتبندی خبر دادو گفت : اقدام برای برق رسانی به مزارع میگو بی سابقه بوده که 1300 میلیارد تومان در این رابطه هزینه شده و سبب افزایش دو برابری تولید شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از ساماندهی 50 درصدی اسناد اراضی کشاورزی استان خبر داد و افزود :تمام اسناد کشاورزی استان حد نگاری شده است.

 انتهای پیام/

IMAGE
IMAGE
۱۰۸۰ پروژه به مناسب دهه فجر در هرمزگان کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهد شد /بزرگترین پارک متانول جهان در پارسیان احداث می‌شود
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
بازار جنوب/ استاندار هرمزگان گفت: به مناسب دهه مبارک فجر ۱۰۸۰ پروژه با اعتبار 364... ادامه مطلب ...
IMAGE
پیام تبریک فرماندار شهرستان بندرعباس به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
محمد مرودی با صدور پیامی آغاز ایام الله دهه فجر و بزرگداشت چهل و چهارمین سالروز... ادامه مطلب ...
IMAGE
انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور شد
چهارشنبه, 12 بهمن 1401
بازار جنوب/استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت... ادامه مطلب ...