Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Most Popular

حمامحمام
۱۳۹۲-۰۸-۲۳ ۱۳:۲۰:۱۰مبلمان385 تومان
طرفدار دکوراسیون داخلی منزل سیاه و سفید هستید ؟ ما مجموعه ای از اتاق های تک رنگ ...

اجتماعی

بازار جنوب - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از تعمیر و بازسازی دستگاه های واترجت و پمپ های خود مکش با هدف تسهیل در انجام شستشو و انسداد شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب شهر بندرعباس خبر داد.

بازار جنوب -  پنج شنبه های صنایع دستی و مشاغل خانگی در بوستان غدیر محل زیر پرچم و کوهستان پارک پنجه علی با همکاری شهرداری منطقه‌ دو ، سازمان ساماندهی مشاغل شهری وفراورده های کشاورزی و شبکه کار آفرینی هرمزگان برگزار می شود .

بازار جنوب / فوق تخصص کلیه دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیماری سنگ کلیه، (urolithiasis) به تجمع املاح نمک و مواد معدنی گفته می‌شود که می‌تواند در یک یا هر دو کلیه ایجاد شود.

دکتر مومنی افزود: حدود 12 درصد مردان و 5 درصد زنان در طول زندگی به این بیماری مبتلا می شوند شایع ترین آنها سنگ های کلسیمی هستند که حدود 80-85 درصد سنگ ها را تشکیل می دهند.

وی ابراز کرد: در این سنگ ها، سنگ اگزالات کلسیم شایع تر است. سنگ فسفات کلسیم، سنگ اوریکی که حدود 10-15 علل را تشکیل می دهد.

مومنی بیان کرد: سنگ ها که منشا عفونی دارد بخصوص در خانم ها اهمیت دارد. در مرحله بعد سنگ های سیستمی که خیلی نادر هستند در کسی که بیماری سنگ دارد ممکن است باعث ایجاد سنگ جدید شود همچنین افرادی که در خانواده  فرد مبتلا به سنگ کلیه دارند ممکن است در آنها هم سنگ ایجاد شود که باید مورد بررسی قرار گیرند.

دکتر مومنی تصریح کرد: عفونت های مزمن ادراری می توانند مستعد کننده به سنگ باشد مخصوصا در خانم ها که این مسئله خیلی مهم است لازم است این عفونت ها به صورت قاطع درمان شود که یکی از عامل خطر سنگ ها اداری است و همینطور مصرف مایعات کم بخصوص در فصل های گرم سال، مصرف زیاد گوشت، مصرف نمک می تواند مستعد کننده باشد مخصوصا در کسانی که عوامل خطر دیگری دارند که سنگ در آنها ایجاد می شود یا تعداد سنگ ها در آن ها زیاد می شود.

فوق تخصص کلیه با اشاره به علائم بیماری سنگ کلیه عنوان کرد: معمولا سنگ بدون علامت است که در بررسی های اتفاقی مثل بررسی سونوگرافی مشخص می شود. ولی اگر سنگ حرکت کنند و وارد حالب شود می تواند با درد پهلو که انتشار به پایین دارد با سوزش و تکرر ادرار مخصوصا در سنگ های انتهای حالب یا سنگ های مثانه همراه باشد گاهی بیماران با ادرار خونی، تهوع و استفراغ مراجعه می کند. سونوگرافی، عکس برداری از شکم و سی تی اسکن می تواند در تشخیص سنگ و اندازه سنگ کمک کننده باشد.

وی راه های پیشگیری و درمان در سنگ های کلسیمی مصرف مایعات زیاد در حدود 2-3 لیتر در شبانه روز به طوری که ادرار کسی که سنگ دارد همیشه شفاف و رقیق باشد که این موضوضع بسیار اهمیت دارد و مصرف غذاهای کم نمک بطوری که مصرف نمک در غذا کمتر از 5 گرم در شبانه روز باشد. همچنین مصرف کم پروتئین های حیوانی بخاطر اینکه پروتئین های حیوانی و گوشت باعث دفع بیشتر کلسیم و همچنین اسیداوریک می شود که شخص را مستعد سنگ می کند.

مومنی گفت: محدودیت مصرف شیرینی جات بخاطر اینکه در برخی موارد مشاهده شده دفع کلسیم را از کلیه بیشتر می کند و در سنگ های کلسیمی و بخصوص در سنگ های اگزالات کلیه که شایع ترین سنگ هاست مصرف لبنیات باید در حد معمول باشد و در نهایت درمان های دارویی که طبق نظر پزشک معالج باید بسته به نوع سنگ انجام شود.

فوق تخصص کلیه اذعان کرد: در مورد نوع مایعات مصرفی که سوال می شود باید گفت: بهترین مایعات آب است در حد 7 تا 8 لیوان در شبانه روز و در حدی مصرف شود که ادرار شفاف باشد. چای کم رنگ نوشیدنی بسیار خوبی است بخاطر اینکه ادرار را زیاد می کند قهوه در حد یک تا 2 فنجان در شبانه روز در کسانی که عادت به مصرف قهوه دارند می تواند مفید باشد بخصوص در افرادی که سنگ اگزالات کلسیمی دارند. همچنین غذاهای با اگزالات بالا مثل گوجه، ریواس، شکلات چای غلیظ نباید مصرف شود.

دکتر مومنی خاطر نشان کرد: مصرف غذاهای سرشار از پتاسیم مثل میوه ها و سبزیجات می تواند در کسانی که سنگ دارند مفید باشد و نکته آخر اینکه مصرف خودسرانه ویتامین ها مثل ویتامینC  می تواند شخص را به سنگ اگزالات کلسیم مستعد کند یا ویتامین های D به مقدار زیاد که می تواند باعث سنگ های کلسیم شود قطعا پرهیز شود و این ویتامین ها به صورت خودسرانه زیاد نباید مصرف شود.

انتهای پیام/

 

 

بازار جنوب / مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس از لایروبی و تنظیف خور گور سوزان در محدوده منطقه سه شهر بندرعباس خبر داد.

عباس بهمن زاده گفت: شهرداری منطقه سه بندرعباس بیش از  ۳۵۰۰متر مربع به صورت مکانیکی و با ماشین آلات سنگین در حال انجام می باشد.  .

وی ادامه داد: لایروبی و پاکسازی خور ها  جهت فراهم کردن محیطی پاکیزه در سطح شهر و رضایتمندی شهروندان ، از برنامه های جدی شهرداری منطقه سه است.

مدیر شهرداری منطقه سه بندرعباس تصریح کرد: وجود رسوبات و گل و لای در بستر خورها از مشکلات اصلی بحث پاکسازی و لایروبی آنهاست و با استفاده از ماشین آلاتی که در اختیار داریم  و همچنین با وجود نیروی انسانی زحمتکشی که در این مجموعه در شرایط آب و هوای طاقت فرسا  و گرمای بالا تلاش می کنند، اقدام به پاکسازی خور گورسوزان کردیم.

انتهای پیام/

بازارجنوب/ دادستان مرکز استان هرمزگان بابیان اینکه احقاق حقوق عامه جز اولویت های دستگاه قضایی استان است گفت :بر همین اساس اولین اقدام در دادستانی مرکز استان تشکیل معاونت پیگیری حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم است. 

علیرضا احمدی منش در دیدار با اعضای شورای مرکزی نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان افزود : حوزه حقوق عامه ، یک حوزه بسیار وسیع و گسترده است  اما متاسفانه در این حوزه قانون مدون، سازکار مشخصی وجود ندارد و شرح وظایفی نیز تعیین نشده و تنها بر اساس اصل 156قانون اساسی رسیدگی به مسائل این حوزه بر عهده دادسرا ها گذاشته شده است که ما سعی داریم به بهترین نحو ممکن و بر اساس قوانین این وظیفه را انجام دهیم.

وی ادامه داد : آنچه ضروری و مهم است بحث سوت زنی و اعلام جرم توسط خود مردم است که این مهم زمینه تشکیل نهاد هایی همچون نهاددیده بان شفافیت و عدالت را فراهم کرده  و قوه قضائیه نیز پیگیر است که مردم در زمینه کشف و افشای جرم و شناسایی مجرمان ورود کنندتا با گسترش پهنه نظارت ،هزینه جرم برای مفسدان و قانون شکنان بالا برود .

دادستان مرکز استان هرمزگان در این رابطه بیان کرد : در زمینه سوت زنی برای جرائم و مفاسدتوسط مردم و نهاد های مردمی  باید سازو کار قانونی در نظر گرفته شود که بر اساس آن  افراد و نهادهایی که اقدام به سوت زنی و افشای جرم و مفسده می کنند علاوه برتامین امنیت از پاداشی نیز برخوردار شوند تا افراد برای ادامه همکاری رغبت بیشتری داشته باشند و کار نیز در یک بستر قانونی مشخص انجام شودو ادامه یابد کما اینکه این مساله و ساز و کار در کشور های پیشرفته دنیا انجام شده و می شودو این خلا قانونی پر شده است.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه سجام در دستگاه قضایی گفت : مردم می توانند در این سامانه مفاسد و جرائم را بدون اینکه نامی از آنها برده شود ،به دستگاه قضایی اعلام نمایند.

علیرضا احمدی منش همچنین به برخی دستاوردهای دستگاه قضا در استان اشاره کرد وگفت: در این زمینه می توان به ورود پرونده مالیاتی تعداد زیادی از شرکت های بزرگ صنعتی به استان با پافشاری زیاد دستگاه قضایی اشاره کرد که عایدی قابل توجهی برای استان به دنبال داشته است.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه مفسدان در سکوت و بی خبری فساد انجام می دهند گفت : نهاد هایی همانند دیده بان شفافیت و عدالت باید دامنه فعالیت خود را گسترش دهند و اگر جایی فساد و رانتی اتفاق می افتد آن را بیان کنندتا فضا برای مفسدان نا امن شود.

دادستان مرکز استان هرمزگان تاکید کرد : برای اعلام جرم یا فساد هر شخص یا دستگاه اجرایی  باید حتما مستندات و مدارک کافی برای رسیدگی و جلوگیری از آن ارائه شود تا خدایی ناکرده به آبرو و اعتبار افرادو مدیران لطمه ای وارد نشود.

 مدیر نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان نیز در این نشست با تبریک هفته بسیج گفت : بسیج یک نهاد نیست بلکه یک مکتب و فرهنگ است و باید این فرهنگ در جامعه ما رشد کند و همگانی شود تا دشمن نتواند از این خلا فرهنگی سو استفاده نماید و برای جوانان ما نسخه بپیچدکه اگر این اتفاق بیفتد نشان از عدم کار آمدی برخی از مدیران است.

پرویز سالاری با اشاره به اینکه مشکل ما اشرافیت سیاسی است افزود:در برخی از مدیران هنوز رگه هایی از طاغوت ،اشرافی گری سیاسی ،مصرف گرایی و تجمل گرایی وجود دارد که این با فرهنگ بسیجی و انقلابی و سیاست های کلی نظام که از سوی حضرت آقا بیان شده مغایرت دارد.

وی ادامه داد :در زمانی که آمریکا قدرت برتر جهان بود نتوانست بر علیه ایران غلطی بکند الان که ما جزو قدرتهای برتر جهان و منطقه درزمینه های مختلف بویژه توسعه علم و فناوری در منطقه با رتبه اول و در جهان رتبه 16 توسعه علم و فناوری هستیم، هرگز نمی تواند حرکتی انجام دهد.

وی ادامه داد: آمریکا در 40 سال گذشته  نتوانست انقلاب اسلامی را ساقط کند و آن را از مردم بگیرد اما امروزه با جنگ نرم  و نفوذبرخی مدیران و افراد مصراف گرا و لا ابالی می خواهد مردم را از انقلاب بگیرد.

مدیر نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان با بیان اینکه مطالبه گری حق مردم است گفت :باید مهارت مطالبه گری  از طریق کتب درسی به نسل جوان آموزش داده شود ،باید آنها را با فرهنگ و تاریخ انقلاب آشنا و مانوس کرد.

سالاری با تاکیدبر اینکه ترک فعل و عدم انتخاب صحیح برخی مدیران سبب به وجود آمدن تنش در جامعه و نا امیدی مردم از انقلاب می شود افزود :مسئولان باید به سوالات مردم پاسخ دهند اگر به سوالات آنها  از طرف ما پاسخی داده نشود دشمن به سوالات پاسخ می دهد آن زمان است که سوال تبدیل به اعتراض و اعتراض تبدیل به اغتشاش می شود.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فلسفه تشکیل نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در راستای فرمان 8 ماده ای حضرت آقا بیان کرد: این نهاد ،یک نهاد غیر دولتی ،غیرسیاسی ، غیرحزبی و غیرجناحی و مردمی است که در راستای اجرای فرمان 8 ماده ای حضرت آقا از بزرگان و دلسوزان نظام برای نظارت، ارزیابی و بررسی کار مدیران تشکیل شده است.

سالاری ادامه داد: یکی از مبادی فساد انحراف بین وظیفه و عملکرد دستگاهها است که باید با استفاده از نهاد های نظارتی این شکاف به حداقل میزان ممکن برسد و برطرف شود.

مدیر نهاد دیده بان شفافیت و عدالت هرمزگان همچنین به تخلفات صورت گرفته در زمینه تغییر کاربری زمین های کشاورزی و زد و بند در زمینه واگذاری انفال و اموال عمومی به برخی اشخاص اشاره کرد و گفت : در بسیاری از مناطق استان هرمزگان زمین های کشاورزی تغییر کاربری داده شده ، در زمینه برگزاری مناقصات و واگذاری ها نیز تخلفات زیادی صورت گرفته که انتظار است سازمان های بازرسی و نهاد های نظارتی در این زمینه ورود نمایند.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت های قوه قضائیه احیا و اقامه حقوق عامه است، به اقدامات خوب و مثبت دستگاه قضایی استان در زمینه مبارزه با زمین خواری و همچنین طرح های مبتکرانه حبس جایگزین اشاره نمود.

لازم به ذکر است سایر اعضای شورای مرکزی نهاد دیده بان شفافیت و عدالت استان نیز در این جلسه به بیان مشکلات در زمینه زمین خواری ، تغییر کاربری اراضی ، نظارت بر عملکرد مالی دستگاههای اجرایی وسایر مشکلات حوزه فعالیت خود شدند.

انتهای پیام/

بازار جنوب / طی حکمی از سوی مدیر منطقه خلیج فارس سرپرست جدید روابط عمومی منطقه منصوب شد.

طی مراسمی با حضور رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، مدیر و مسئولین منطقه خلیج فارس حمیدرضا پاک نیت به عنوان سرپرست جدید روابط عمومی منطقه خلیج فارس منصوب شد.

در این مراسم مدیر منطقه خلیج فارس ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج گفت : روابط عمومی آینه عملکرد و انعکاس توانمندی ها ، شایستگی ها و آنچه در سازمان وجود دارد است و به تبع آن آنچه که در بیرون سازمان است نیز منعکس می کند که این مهم همیشه توسط مجموعه روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت و به تبع مناطق 12 گانه انجام می شود.

حميدرضاکیهان پور با اشاره به کارکرد روابط عمومی به عنوان یک بخش تاثیر گذار در سازمان ادامه داد : موضوعات فرهنگی ، سطح دانش فرهنگی همکاران و بضاعت و توانمندی های مذهبی همکاران می تواند توسط روابط عمومی ارتقا یابد که این مهم با استفاده از علوم قرآنی و ارج نهادن به قرآن و آموزه های دینی ، چه برای همکاران و چه برای خانواده هایشان معمولا در برنامه های کاری روابط عمومی وجود دارد.

در ادامه این نشست رئیس روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بیان کرد : یک رئیس روابط عمومی باید یک جامعه شناس خوب باشد باید محیط را به خوبی بشناسد و به خوبی بتواند بین نیروهای پایین دستی با مدیران عالی رتبه تعامل برقرار کند .

سیدعزت الله میرحسینی با بیان اینکه مدیر روابط عمومی باید در عین محبوبیت مقبولیت نیز داشته باشد افزود : آقای پاک نیت از جمله نیروهایی هستند که اشراف کامل به منطقه و آشنایی کاملی با همکاران منطقه دارند از بطن خود همکاران انتخاب شده است و تعامل اولیه که یک رئیس روابط عمومی باید داشته باشدمحبوبیت و مقبولیت در ایشان وجود دارد و قطعا مطمئینم که از پس این مسئولیتی که برعهده ایشان است سربلند بیرون خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد : رئیس روابط عمومی باید شرکت را از نقطه A به نقطه B برساند و این مهم با برقراری تعاملاتی که با رئیس روابط عمومی شرکت های نفتی و سازمان هایی که در استان وجود دارد محقق می شودو ایشان توانمند است و باتوجه به شناختی که از ایشان دارم انشاالله این کار انجام خواهد شد.

در انتهای مراسم ضمن تشکر از خدمات شایسته بهرام علی دوست در سمت قبلی رئیس روابط عمومی ، طی حکمی از سوی مدیر منطقه خلیج فارس حمیدرضا پاک نیت بعنوان سرپرست جدید روابط عمومی منطقه خلیج فارس منصوب شد.

انتهای پیام /

 

بازار جنوب  / سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: دانشجویان از اقشار مهم در دانشگاه هستند که نقش مهمی در حوزه سلامت دارند.

دکتر غلامعلی جاودان درآیین معارفه خود به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به نقش دانشجویان در دانشگاه افزود: همه نگاه ما به دانشجویان، نگاه فرزند و والدینی است که هر ۳ هزار دانشجو با گرایش‌های مختلف را در برخواهد گرفت.

جاودان  ابراز داشت : در زمینه توسعه و ارتقا مسائل فرهنگی، رفاهی و سیاسی، اجتماعی دانشجویان برنامه‌های خوبی داریم و در این مسیر از ظرفیت همه دانشجویان، اساتید، کارکنان در مسیر رشد و تعالی دانشجویان بهره خواهیم برد.

وی در بخشی از سخنانش با اشاره به ظرفیت موجود در استان هرمزگان برای توسعه گردشگری سلامت ، مطرح کرد : گردشگری سلامت با بهره‌مندی از ظرفیت بسیار ارزشمند بخش خصوصی می تواند موجب ارتقا سلامت در استان ‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان همکاری، همفکری و استفاده از ظرفیت همه صاحبنظران حوزه سلامت را یکی از اولویت‌های کاری خود در این دوران عنوان کرد و ادامه داد: حوزه سلامت یک حوزه فرا دانشگاهی است و باید همه سازمانها، نهادهای مردمی، نهاد های خیرین و… در این مسیر یاری‌گرمان باشند تا بتوانیم به جایگاه واقعی سلامت در استان برسیم.

جاودان خاطر نشان کرد: براساس سند تحول دولت مردمی(سلامت اجتماعی و خدمت به مردم مناطق کمتر برخوردار) همه تلاش‌ها در مسیر عدالت در سلامت خواهد بود و با این نگاه گام بر می داریم.

انتهای پیام/

 

بازار جنوب / نشست تخصصی شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها و جذب سرمايه گذاران با حضور مدیر کل دفتر امور اقتصادی، سرمایه گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مدیر کل امور شهرداری ها و دهیاری های استانداری هرمزگان،شهردار بندرعباس، جمعی از شهرداران استان هرمزگان و تعدادی سرمایه گذار برگزار شد.

شهردار بندرعباس در این مراسم بیان کرد: نیاز اصلی  همه شهرداری‌ها در شرایط حاضر، جذب سرمایه‌گذار به انجام پروژه‌های توسعه‌ای است و درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها پایین است و از سوی دیگر مردم انتظار خدمات از شهرداری دارند و گستردگی وسعت شهرها سبب شده تا با درآمد اندکی که داریم، پروژه‌های توسعه‌ای و کارهای انجام شده، کمتر به چشم بیاید.
مهدی نوبانی گفت: شهرداری‌ها با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند و بخصوص در بندرعباس بدلیل شرایط خاص آب و هوایی، عملا ساخت و سازها در فصول و ماههای خاصی
صورت می‌گیرد و در دیگر ماههای گرم سال، عملا رکود در ساخت‌ و سازها را شاهد هستیم که از میزان درآمدهای شهرداری می‌کاهد.
شهردار بندرعباس اظهار داشت: با توجه به درآمد پایین شهرداری ها نیاز نسبت به سرمایه گذاری‌ اهمیتی دوچندان یافته است و برای تسهیل این امر، در بحث سرمایه گذاری تمام مجوزها برای سرمایه گذار واقعی با کمک شهرداری اخذ می‌شود تا سرمایه گذار بتواند با راحتی و آرامش بیشتری بر روی محور سرمایه گذاری خود متمرکز شود.
نوبانی با بیان اینکه ساحل بهترین نقطه برای گردشگری می باشد، تصریح کرد: ما با با مشکل حریم ۶۰ متری دریا مواجه هستیم که به همین منظور بخشی از خدمات که در کنار دریا لازم است، وجود ندارد. در بحث زیبا سازی فضای شهری نیز فعالیت های زیادی انجام شده است که فضاسازی برای بازی کودکان و نوجوانان از جمله آن است و البته کارهای زیادی تا رساندن وضعیت به رضایتمندی مردم باقی مانده است.
صفر صادقی پور مدیر کل امور شهرداری ها و دهیاری های استانداری هرمزگان نیز در این نشست اظهار داشت :  هزینه های جاری  شهرداری ها بسیار گران و سر سام آور  شده که سبب سختی و چالشی  اداره کردن شهرها شده است.
وی افزود: شهرداری‌ها به عنوان یک نهاد عمومی و غیردولتی که مردم از بدو تولد با این سیستم سر و کار دارند و این ویژگی نمایانگر ارتباط مردم با این نهاد است، در معرض انتظارات بسیاری قرار دارند.
مدیرکل امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های استانداری هرمزگان، با اشاره به اینکه شهرداری‌ها باید به سمت درآمدهای پایدار غیر دولتی سوق پیدا کنند بیان کرد: با منابع پایدار درآمدی از ظرفیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه‌ها رضایت مندی مردمی ایجاد شود.
صفر صادقی پور ادامه داد: قطعا امروز شهرداری‌ها نمی توانند بدون ظرفیت استفاده سرمایه گذار، پیشرفت قابل توجهی داشته باشند.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش به ظرفیت‌های نوار ساحلی و پتانسیل‌های  آن اشاره کرد و افزود: در تلاش هستیم بهترین بهره برداری را از خط نوار ساحلی انجام و در راستای گردشگری و جذب سرمایه گذار از آن بهره ببریم.
مدیرکل امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های استانداری هرمزگان،گفت : امروز شهرداری ها توان عملیات و اجرایی تمام پروژه های سرمایه گذاری را ندارند و با جذب سرمایه گذار و مشارکت آنها در پروژه‌های شهرداری این خلع برطرف می شود و شاهد پیشرفت و توسعه در فضای شهری خواهیم بود.
صادقی پور، اشتراک گذاری تجربیات موفق در حوزه‌های شهری را امری موفق دانست و خاطرنشان کرد: آیین نامه‌ای جدیدی در بحث سرمایه‌گذاری در کشور در حال تدوین است که نظرات سرمایه‌گذاران حاضر در این جلسه، شهرداران و اعضای شورا می‌تواند راه گشا باشد.
علی اکبر اسدی مدیرکل دفتر امور اقتصادی، سرمایه‌گذاری و خدمات مالی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: بحث ظرفیت سواحل استان هرمزگان فوق العاده است، هر استانی این ظرفیت را ندارد. یکی‌از دغدغه‌های استان‌های ساحلی حریم ۶۰ متر است که سعی می‌کنیم سریع تر این مهم حل شود.
اسدی با بیان اینکه باید شرایط و فضای سرمایه گذاری در ساحل ایجاد شود، افزود: یک اطلس سرمایه‌گذاری در شهرداری لازم به تولید است؛ اگر این اطلس ایجاد شده باید به روز رسانی شود.
وی اضافه کرد: دربحث سند مالکیت؛ این موضوع یکی از مسائل جدی سرمایه‌گذارن است. در شیوه نامه حتما این موضوع قید خواهد شد که شرط اصلی براساس سند مالکیت و واگذاری است و بعد از آن ورود به پروژه اتفاق می‌افتد.
این مقام مسئول با بیان اینکه با بودجه‌های محدود شهرداری تحول و توسعه‌ای اتفاق نخواهد افتاد، عنوان کرد: بازارچه ماهی فروشان و میوه تره بار بندرعباس دو پروژه موفق در این
سال‌ها بوده است. سرمایه‌گذار وجود دارد باید بسترها را آماده کنیم

انتهای پیام/

بازار جنوب / وزیر میراث فرهنگی در بازدید از کشتی تفریحی سانی گفت: با اعلام دولت قطر، امکان پهلوگیری شناورهای مسافربری ایرانی در بنادر قطر برای میزبانی مسابقات جام‌جهانی ۲۰۲۲ منتفی شد.

ضرغامی در بازدید از کشتی تفریحی اورهال شده سانی در مجتمع ایزو ایکو بندرعباس افزود: در طول یک سال گذشته موانع رشد این حوزه از صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گرفت. همچنین سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده که یکی از آن‌ها اورهال (تعمیرات اساسی) کشتی‌ها، ساخت کشتی‌ها و شناورها انجام شده است و دانش فنی که در اینجا شاهد آن هستیم فوق العاده ارزشمند است.

وی با بیان اینکه این کشتی برای خدمت دادن به گردشگران آماده شده است، افزود: یکی از مشکلات شناورهای گردشگری مربوط به قیمت سوخت بود که این باعث می‌شد بخش گردشگری دریایی چندان مورد رغبت فعالان بخش خصوصی نباشد. این مشکل با دستور رییس جمهور و مصوبه هیات دولت حل شده و سوخت شناورهای تفریحی یارانه‌ای شد.

وزیر میراث‌فرهنگی خاطرنشان کرد: تفاوت قیمت سوخت یارانه‌ای با سوخت بدون یارانه بسیار بالاست و اکنون فعالیت با شناورهای تفریحی به لحاظ اقتصادی به صرفه است و می‌توان برنامه‌های مختلف برای گردشگران دریایی داشت.

ضرغامی افزود: این کشتی برای استفاده گردشگران آماده است و در روزهای آینده شاهد خروج آن از ایزو ایکو خواهیم بود. البته با اعلام دولت قطر، امکان پهلوگیری شناورهای مسافربری ایرانی در بنادر قطر منتفی شده است.

وی افزود: قرار بود مسافران جام جهانی فوتبال در قطر را بوسیله کشتی سانی جابه‌جا کنیم و این کشتی آماده است. اما دولت قطر به دلایل مشکلات داخلی خودش امکان پهلو گرفتن کشتی و شناورهای ایرانی را ندارد و مسئولان قطری از به وجود آمدن این شرایط و اینکه نمی‌توانند گردشگر دریایی جذب کنند عذرخواهی کردند.

ضرغامی تاکید کرد: طرف قطری مشکل جدی اقامت دارد و تنها تعداد محدودی از کشتی های بسیار بزرگ که در عمل هتل هستند در آنجا پهلو می‌گیرند و مشکل اقامتی تماشاگران را حل می‌کنند.

وزیر میراث فرهنگی تصریح کرد: در ۲ هفته اخیر علیرغم هماهنگی های قبلی انجام شده اعلام کردند نمی‌توانند در این حوزه همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه البته کاری که ما در این حوزه انجام دادیم ربطی به جام جهانی قطر ندارد و توسعه طرح‌ها در حوزه گردشگری دریایی با قوت ادامه می‌یابد، افزود: امکانات جمهوری اسلامی ایران برای انجام سفرهای دریایی به قطر آماده است و از این ظرفیت نه تنها برای قطر بلکه برای سایر کشورها و حتی جزایر داخلی و خارج از منطقه استفاده خواهد شد.

وزیر میراث‌فرهنگی با اشاره به اینکه نمی‌شود استانی در کنار دریا قرار داشته باشد و مشکل اشتغال داشته باشد، افزود: هرمزگان از این بابت باید وضعیت بهتری از شرایط کنونی بیابد، این استان نباید مشکل اشتغال داشته باشد.

انتهای پیام/

بازار جنوب / رئیس کل دادگستری هرمزگان از آغاز مزایده ۵۵۰ میلیارد تومانی اموال تملیکی در این استان خبر داد.

مجتبی قهرمانی اظهار کرد: با توجه به دستور ریاست قوه قضاییه در خصوص لزوم نظارت مستمر و ساماندهی انبارهای سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، مزایده سراسری شماره ۲۶۲ استان هرمزگان با ارزش پایه ۵۵۰ میلیارد تومان تا تاریخ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

وی افزود: علاقمندان به شرکت در این مزایده می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و دفترخانه‌های اسناد رسمی، پس از دریافت امضای الکترونیک نسبت به رویت لیست کالاها و ارائه پیشنهاد قیمت از طریق سامانه‌های اینترنتی به آدرس‌های: www.tamliki.ir و www.setadiran.ir اقدام کنند.

قهرمانی با بیان اینکه دریافت جزئیات این مزایده برای متقاضیان از طریق مشاهده متن فراخوان امکان پذیر است، خاطرنشان کرد: عموم مردم می‌توانند با مراجعه به اداره کل اموال تملیکی هرمزگان از تمامی کالاهای موضوع این مزایده بازدید نمایند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات جهادی انجام شده در سازمان اموال تملیکی برای ساماندهی انبارهای استان و برگزاری مستمر و منظم مزایده ها در این خصوص، تحولات مثبت ایجاد شده را مرهون عمل به رهنمودهای ریاست قوه قضاییه و تلاش و پشتکار مسئولین و کارکنان این سازمان عنوان نمود و بر ادامه این روند تا ساماندهی صد درصدی کالاهای موجود تأکید کرد.

انتهای پیام/

بازار جنوب /  رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس، گفت: ماشین های حمل بار ضایعات جهت خروج از شهر باید از سازمان مدیریت پسماند مجوز دریافت کنند.

حمید جمالی در این خصوص اظهار کرد: به منظور ساماندهی و نظارت بر انبارهای ضایعاتی موجود در سطح شهر و جلوگیری از انبارهایی که به صورت غیر مجاز فعالیت میکنند و اغلب ضایعات آنها سرقتی است، ماشین های حمل بار ضایعات باید جهت خروج از شهر بندرعباس به سازمان مدیریت پسماند رجوع و نسبت به دریافت برگ تردد اقدام کنند.

وی ادامه داد: انبارهای ضایعاتی غیر مجاز در شهر و سطح محلات مشکلات عدیده ای را به همراه دارد که بنا به دستور دادستان استان با این انبارها برخورد شده و از هرگونه خروج ضایعات آنها از پاسگاه ایست و بازرسی گلوگاه جلوگیری به عمل می آید.

جمالی افزود: در یک ماهه مهرماه توسط واحد حقوقی سازمان مدیریت پسماند بندرعباس، ۹۷ مورد برگ تردد صادر شده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: جمع آوری و فروش ضایعات در سایه قانون به امر بازیافت کمک بسزایی می کند اما باید این نکته را در نظر داشت که وجود انبارهای غیر مجاز، سرقت و معضلاتی را به همراه دارد و با اینگونه موارد نیز برخورد جدی و قانونی با حکم دادستان صورت می گیرد.

انتهای پیام/

بازار جنوب / رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک از اجرای پروژه احداث هلالی های آبگیر در سطح مرتع سران این شهرستان با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داد.

اسلام بهرامی گفت : مرتع سران از توابع بخش مرکزی این شهرستان می باشد که با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی، پروژه احداث هلالی های آبگیر در سطح ۱۴ هکتار از این مرتع در سطح حوزه آبخیز منطقه به منظور نفوذ آب باران قبل از پیوستن به شبکه آبراهه اجرا گردید.

وی افزود : نفوذ آب باران، کاهش فرسایش خاک، احیای مراتع و تقویت پوشش گیاهی و کنترل سیل حوزه از اهداف اصلی این پروژه به شمار می رود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک عنوان کرد : تهیه و اجرای طرح های مرتعداری با مشارکت مرتعداران از اولویت های اصلی این اداره بوده که در کنار اقتصادی نمودن مراتع موجب حفاظت و احیای این مراتع خواهد شد.

انتهای پیام/

IMAGE
IMAGE
۱۰۸۰ پروژه به مناسب دهه فجر در هرمزگان کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهد شد /بزرگترین پارک متانول جهان در پارسیان احداث می‌شود
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
بازار جنوب/ استاندار هرمزگان گفت: به مناسب دهه مبارک فجر ۱۰۸۰ پروژه با اعتبار 364... ادامه مطلب ...
IMAGE
پیام تبریک فرماندار شهرستان بندرعباس به مناسبت چهل و چهارمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه فجر
پنج شنبه, 13 بهمن 1401
محمد مرودی با صدور پیامی آغاز ایام الله دهه فجر و بزرگداشت چهل و چهارمین سالروز... ادامه مطلب ...
IMAGE
انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور شد
چهارشنبه, 12 بهمن 1401
بازار جنوب/استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت... ادامه مطلب ...